Чому варто застосовувати гербіциди на озимій пшениці в осінній період?

Ну, по-перше, це знищення бур’янів на початковій стадії розвитку, для того щоб вони не ставали конкурентами озимій пшениці в її найчутливішій фазі розвитку. Осіннє застосування гербіцидів забезпечує оптимальний розвиток кореневої системи пшениці, що в свою чергу сприяє максимальній реалізації генетичного потенціалу врожайності

По-друге, зменшення чисельності бур’янів восени, забезпечує оптимальні умови для росту і вегетації озимої пшениці протягом кількох місяців восени і весною після відновлення вегетації.

По-третє, це боротьба з падалицею ріпаку, адже останнім часом збільшуються площі ріпаку, і він є одним з найкращих попередників для озимини. Боротьба з падалицею ріпаку стає обов’язковим заходом, адже при появі сходів, ріпак має потужніший стартовий розвиток і з легкістю пригнітить озиму пшеницю, забравши левову частку урожаю.

По-четверте, осіннє внесення гербіцидів забере бур’яни як конкурента за NPK із ґрунту.  Це раціоналізує використання мінеральних добрив, а саме, добрива йтимуть тільки на культуру, а не на розвиток бур’янів.

По-п’яте, бур’яни мають кращу кореневу систему, тому краще за пшеницю будуть використовувати елементи живлення, вологу, сонячну енергію(затінення),обмежують площу живлення пригнічуючи пшеницю. Азотні добрива з першого весняного підживлення більше використовуються бур’янами. Бур’яни можуть забирати на себе до 70% внесеного азоту.

Використання гербіцидів восени з практики показує прибавку до врожаю від 0,5 до 1 тонни пшениці на гектарі. Основним орієнтиром у застосуванні повинна бути температура застосування препарату. Потрібно обирати препарати, які діють при низьких температурах, і період їх застосування допускає внесення препарату в фазу 1-3 листки культури.

Хімічний захист з осені, сприятливі погодні умови зимою є необхідними вимогами для росту і розвитку культури після відновлення вегетації весною. Добре розвинуті посіви надалі будуть значно пригнічувати весняну популяцію бур’янів.

Для осіннього застосування ми пропонуємо наступні препарати, що працюють при температурі від +5 0С:

Препарати Норма внесення Фаза внесення
Гроділ Максі (Байєр) +

Зенкор Ліквід (Байєр)

0,1л/га+

0,3 л/га

Від 3-х листків
АБО
Марафон (Басф) 4,0 л/га 1-3 листки культури
АБО
Еверест (Аріста) 0,1 кг/га 1-6 листків культури
АБО
Триатлон(Альфа Смарт Агро) + АльфаЛип Екстра 0,03-0,05 кг/га

+ 0,2 л/га

Від фази 2-3 листка
АБО
Хаммер(Альфа Смарт Агро) + АльфаЛип Екстра 0,02-0,025 кг/га

+ 0,2 л/га

Від фази 2-3 листка

Також рекомендуємо додатково в баковій суміші разом з гербіцидами внести препарат Мікро-Мінераліс(Зернові) в нормі 1,5 л/га для листового підживлення озимої пшениці.

З повагою, керівник відділу збуту  Боровик Ю.В. (067) 401-10-63